Po instalacji…

Zainstalowałem drupala i działa, ale jak… ?

Dziwne wyświetlanie wpisów na blogu

Submitted by keedcord on 19 Wrzesień, 2017 - 15:58

Witajcie,
mam pewien problem.

Prowadzimy firmową stronę na Drupalu w wersji 7 (skórka Porto). Ostatnio zauważyłem, że zamiast niektórych wpisów na blogu zamiast treści pojawia nam się takie coś, jak na załączonym obrazku. Pełna treść dostępna jest po zalogowaniu na konto administratora, bez logowania wyświetla się wyłącznie sam tytuł wpisu. Przez takie zachowanie bloga straciliśmy trochę pozycji w Google, więc wolałbym znaleźć w miarę szybko rozwiązanie.

jesteście w stanie podpowiedzieć, co może być tego przyczyną?

Zewnętrzne obrazy

Submitted by zomer on 13 Czerwiec, 2017 - 21:39

Witam!. Przenoszę treści z bloga na blogspot.com do mojej strony opartej o system drupala. Podczas wklejania kodu html otrzymuję powiadomienie jak niżej
"Ze względów bezpieczeństwa dozwolone są tylko obrazy w lokalnej domenie"
Ktoś wie, gdzie mogę zezwolić na wyświetlanie zewnętrznych obrazów?
Blokowana zawartość to
##

Treści node

Submitted by zomer on 11 Czerwiec, 2017 - 15:05

Witam! Przeniosłem domenę na inny hosting. Zrobiłem kopię folderów mojej strony z FTP. Chcę odtworzyć treści które miałem na moje starej witrynie. Nie mam pojęcia gdzie mogą być zapisane treści z node-1, node-2. Czyli wszystkie artykuły i treści stron?. Jedynie w pliku page.tpl.php widzę treść ze strony głównej.

Błąd w path podczas dodawania pozycji do menu

Submitted by Focus87 on 16 Marzec, 2017 - 16:27

Witajcie,

na wstępie dodam, że jestem laikiem jeżeli chodzi o drupala. Dostałem stronę na której jest postawiony Drupal 7. Chciałem dodać nową pozycję do menu, która miałaby taki sam "szablon strony" jak jedna z już dostępnych pozycji. W tym celu skopiowałem sobie plik node--nazwa.tpl i zamieniłem ją na node-nazwa2.tpl. Następnie wszedłem do Content Type i stworzyłem nowy typ, opierając się na wspomnianej wcześniej pozycji w menu. Do tej pory wszystko szło dobrze, ale problem zaczął się, kiedy chciałem ten Content Type przypisać do menu.