Błąd kodowania zawartości - pamiec podreczna

25 Wrzesień, 2008 - 17:49

Witam
Mam maly problem, kiedy wlanczam w Drupalu pamiec podreczna (cache) to po jakims czasie pojawia sie taki o to komunikat osobom wchodzacym na strone.

Błąd kodowania zawartości
Otwierana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ używa nieprawidłowych lub nieobsługiwanych metod kompresji. Prosimy poinformować właścicieli witryny o tym problemie.

W momencie kiedy cache wylacze problem znika.
Strona znajduje sie na serwerze cba.pl

25 Wrzesień, 2008 - 19:57

wyłącz kompresję stron. możesz to zrobić w tym samym miejscu w którym włączyłeś cache.

--
http://siliconmind.eu | zapraszam

25 Wrzesień, 2008 - 20:34

Nie ma takiej opcji w drupalu 5.1 przynajmniej ja nie wiem gdzie jej szukac.Kompresja plikow css i kompresja JavaScript sa wlaczone i nie sprawiaja problemow.Problem pojawia sie najwyrazniej tylko kiedy wlanczam pamiec podreczna.Rozumie ze musze wylaczyc kompresje plikow zapisywanych w cache ale opcja o ktorej piszesz jest dostepna dopiero w Drupalu 6.Na pewno istnieje mozliwosc wylaczenia jej w bazie danych w panelu PHP MyAdmin ale nie mam pojecia jak.Ponadto interesuje mnie jakiej kompresji uzywa Drupal.Wtedy moglbym konkretnie pytac na hostingu gdzie jest postawiona strona.

26 Wrzesień, 2008 - 00:58

to nie to o czym piszesz. kompresja o której mówię to wysyłanie skompresowanej treści do przeglądarki (najczęściej gzipowanej). Wg. informacji w drupalu, ta funkcja może kolidować z ustawieniami samego serwera www. Niestety nie mam nigdzie zainstalowanego D5.1 więc nie jestem w stanie sprawdzić tych ustawień. Faktem jest, że w wersji 6.x można włączać i wyłączać kompresowanie treści strony wysyłanej do przeglądarki.

--
http://siliconmind.eu | zapraszam